كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار
بیانیه اعضای علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور استان فارس خطاب به وزیر محترم علوم،تحقیقات و فنآوری
بیانیه اعضای علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور استان فارس خطاب به وزیر محترم علوم،تحقیقات و فنآوری
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فنآوری
با اهداء سلام و تحیات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
احتراما، به استحضار می رساند دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و مولود انقلاب از بدو تاسیس تاکنون خدمات ارزشمند و گسترده ای را به فرزندان این مرزو بوم به ویژه طبقات متوسط و پائین جامعه ارائه کرده است.
این دانشگاه در طی عمر پربار خویش قریب به 5/1 میلیون دانش آموخته داشته و اینک با حدود 850 هزار دانشجو و 15000 کارمند و عضو هیات علمی به درخت تناوری بدل گردیده و در حساس ترین برهه تاریخ، پیشتاز شکستن سد کنکور بوده است.
فشار روانی وارده بر داوطلبان کنکور و خانواده هایشان را کاهش داده، با حداقل بار مالی برای دولت و خانواده ها، آموزش برای همه، در همه جا و در همه وقت را میسر ساخته است.
اجرای کامل قوانین وزارت علوم، حفظ کیفیت و تربیت دانش آموختگان نخبه، با عنایت به ویژگی های بومی و فرهنگی مناطق مختلف از خصایص منحصربفرد دانشگاه پیام نور به شمار می رود.
موفقیت های دانشگاه پیام نور کسب رتبه های علمی، قرار گرفتن در جمع 10 دانشگاه برتر کشور و رتبه اول آموزشی، درخشش فارغ التحصیلان در مقاطع بالاتر سایر دانشگاه ها عیانی است که حاجت به بیان ندارد.
حمایت های مردمی و یاری های مادی و معنوی خیرین گستره دانشگاه پیام نور را چندان گسترده ساخته است تا تامین کننده مواد قانونی مندرج در اساسنامه دانشگاه باشد و زمینه های لازم به منظور همگانی کردن آموزش عالی در کشور را ایجاد نماید و مسئولیت پذیرش و آموزش دانشجو در کلیه مقاطع تحصیلی را نه تنها در داخل بلکه در خارج از کشور نیز بر عهده بگیرد شرح ماوقع خدمات دانشگاه پیام نور در این مجمل نمی گنجد ، عطف توجه به همان مختصر بیان شده ایجاب می کند با عنایت به داشته های کم نظیر این مجموعه سترگ و با نگاهی به آینده، تدبیری اندیشیده شود تا با حمایت همه جانبه دولت تدبیر و امید و وزیر ارجمند علوم، تحقیقات و فنآوری از خواسته های به حق این خانواده بزرگ علمی و دانشگاهی کشور امید آفریده شود و تدبیر معنا یابد.
مباد که اغراض برخی از سر مطامع مادی و گروهی به تضعیف و تعطیلی دانشگاه پیام نور انجامد و دیده واقع بین را با حجاب پوشیده و تیره سازد.
وجود پاره ای از محدودیت ها، کارشکنی در صدور برخی مجوزهای قانونی به ویژه در رابطه با تحصیلات تکمیلی و اخیرا شنیده های حاکی از تغییر اساسنامه بدون توجه به پیشنهاد هیات امنا و بی ثباتی مدیریتی نه با آرمانهای نظام مطابقت دارد و نه با اهداف بلند علمی وزارت علوم
رجاء واثق دارد آن مقام محترم عزم جزم خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور را (که می تواند چندمیلیون نفر را دربرگیرد) در راه پیگیری حقوق حقه خویش ارج نهد و اجازه ندهد تبعات منفی ناشی از هرگونه تصمیم عجولانه چهره و وجه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و دولت مردمی دکتر روحانی را خدشه دار سازد.
اعضای علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور استان فارس
چهارم تیرماه 1394
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر